Announcement

Collapse
No announcement yet.

elate na takimiasoyme

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Eστειλα email στην Betfair και μου απαντησαν οτι το προβλημα ειναι οταν βρισκεσαι σε Ελλαδικο χωρο,δηλαδη εχεις Ελληνικη ip και οχι η διευθυνση μονιμης κατοικιας.Εγω εχω ηδη μια βδομαδα στην Αυστραλια και δεν θα εχω κανενα περιορισμο ,σε ολες τις αγορες αναξαρτητου διευθυνσης κατοικιας.
    Εναλλακτικα παιδια,υπαρχει η Betdaq.Εχει καλη ρευστοτητα στις ιπποδρομιες,
    και πιστευω με τις απαγορευσεις σε διαφορες χωρες της Ευρωπης, θα ανεβει και στα υπολοιπα αθληματα συν το οτι εχει και δωρεαν εφαρμογες για τις συναλλαγες.

Comment

Originally posted by sammike48 View Post
      Eστειλα email στην Betfair και μου απαντησαν οτι το προβλημα ειναι οταν βρισκεσαι σε Ελλαδικο χωρο,δηλαδη εχεις Ελληνικη ip και οχι η διευθυνση μονιμης κατοικιας.Εγω εχω ηδη μια βδομαδα στην Αυστραλια και δεν θα εχω κανενα περιορισμο ,σε ολες τις αγορες αναξαρτητου διευθυνσης κατοικιας.
      Εναλλακτικα παιδια,υπαρχει η Betdaq.Εχει καλη ρευστοτητα στις ιπποδρομιες,
      και πιστευω με τις απαγορευσεις σε διαφορες χωρες της Ευρωπης, θα ανεβει και στα υπολοιπα αθληματα συν το οτι εχει και δωρεαν εφαρμογες για τις συναλλαγες.
      Και εγω για BetDaq πηγαινα ΑΛΛΑ εχει σοβαρα μειονεκτηματα :

α) Αρκετες αγορες ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ με την εναρξη του αγωνα! Γελοιο!
      β) Και φυσικα το καλυτερο, κλεινει για Ελλαδα και αυτη. Αντε αλλυσιδωτη αντιδραση εχουμε

You are receiving this email because your BETDAQ account is registered from a country in which BETDAQ has taken the decision to withdraw service. You will be able to login to the website, close out any open positions and withdraw your balance until 08:30 (GMT) on Monday 03/12/2012. After this time you will not be able to login to the website and you will need to contact our customer service department to withdraw any remaining balances. Any bets that have been placed and are not yet settled will remain open until settlement at which point any further balances will be returned to you.

We apologise for any inconvenience that this decision may cause you and wish to take this opportunity to thank you for your custom.

If you have recently moved to a country where BETDAQ continues to provide services you can update your account details by contacting a customer services agent who can update and verify your new address for you. The full list of countries from where we operate can be found on the registration page of our website.

Please send any correspondence relating to this message to the following email address:

Information@betdaq.com

Yours sincerely,

The BETDAQ Customer Services Team

Comment

τρόπος σύνδεσης στην betfair απο Ελλαδα?

8 Χρόνια μοναξιά σε trading με betfair δε σβήνουν έτσι εύκολα

Τα τελευταία 3 χρόνια σε full time απασχόληση (μοναδική δραστηριότητα) και μέσο διαβίωσης της 4-μελής οικογένειας λόγο κρίσης και ανεργείας

ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΑΠΌ ΕΔΏ ΚΑΙ ΠΈΡΑ?

α) μεγάλη πείνα η
        β) μετακόμιση αλλού η
        γ) κάτι άλλο

δώστε παιδια τα φώτα σας!!!

Comment

Καταρχας υπαρχει το εξης θεμα :

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ
          Η Ελληνικη κυβερνηση εχει θεσει ενα ΒΕΤΟ στη δραστηριοποιηση
          των παιχνιδιων αυτων σε εταιριες με ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ. Τι σημαινει αυτο :

Οι εταιριες που δραστηροποιουνται στην Ελλαδα (πχ sportingbet.gr κλπ)
          θα πρεπει να παρακρατον το 10% των κερδων των παικτων (πχ αν εχεις
          καθαρα κερδη 100€, θα παιρνεις 90€). Επισης οι ΕΤΑΙΡΙΕΣ αυτες θα πρεπει
          να φορολογουνται με 30% στα μικτα τους κερδη (τζιρο!) Αρα προφανως
          οι εταιριες οπως η Betfair, Betdaq που ηδη σε ισχυ απο σημερα (σσ. Δευτερα 3 Δεκ 2012)
          δεν δεχθηκαν, αυτο σημαινει οτι δεν θα ειναι διαθεσιμες για Ελληνες.

Δεν σημαινει οτι ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΛΕΣ. Οσες συμμορφωθουν. Προφανως
          οι 2 προαναφερθεντες εταιριες ΔΕΝ δεν δεχονται οποτε και γιαυτο υπαρχει
          αυτο θεμα. Οι αλλες κατα πασα πιθανοτητα να δουλεψουν και να συνεχιζουν
          να λειτουργουν μια χαρα. Πηραν αδεια ηδη :

goalbet
          mybet
          sportingbet
          paddypower

Η bet365, η bwin κλπ επισης μακαρι και λογικα να αδειοδοτηθουν.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ BETFAIR

1.ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ; ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ - ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΣ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΤΕΛΟΣ
          2.ΕΙΣΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ; ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ - ΠΩΣ ΤΡΑΒΑΣ ΧΡΗΜΑΤΑ ;
          Μονο σε ξενη τραπεζα και ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ.

Comment

Δεν νομίζω ότι καμία σοβαρή εταιρία θα δεχθεί με το 10% ως φόρο ανά ποντάρισμα. θα έχαναν τους περισσότερους παίκτες τους με τέτοιες αποδώσεις. Το 30% είναι μάλλον υπερβολικό και το ζητάνε και αναδρομικά για το δυο προηγούμενα έτη. Υπάρχουν και άλλα προβλήματα με το νόμο. Η συνεχίζουν χωρίς άδεια η ακολουθούν το δρόμο της Betfair ( πιθανότερο ενδεχόμενο).

Δεν νομίζω ότι σε αυτή τη φάση θα έχεις πρόβλημα με τις Ελληνικές τράπεζες. Φυσικά μπορείς να χρησιμοποιείς Moneybookers η Neteller.

Comment

Κι εμένα πάντως σε mail που τους έστειλα μου επισήμαναν ότι "η φυσική τοποθεσία είναι το θέμα", και τους ρώτησα συγκεκριμένα, αν εγώ, με το λογαριασμό που έχω ήδη, με ελληνικά στοιχεία, διεύθυνση, τράπεζα κτλ, πάω σήμερα π.χ. μια βόλτα Βουλγαρία, παίξω από εκεί στοίχημα, υπάρχει πρόβλημα? και μου είπαν ότι ΟΧΙ, άρα όντως κοιτούν μόνο την IP, αν έρχονται οι συνδέσεις από Ελλάδα. Κι αυτό ξεπερνιέται με κάποιους τρόπους(αν και μπορεί να μην είναι τόσο απλό..με κύριο πρόβλημα την καθυστέρηση..). Το θέμα είναι ότι μου είπαν κι αυτοί "από εμάς δε θα έχεις κανένα πρόβλημα όσο "βλέπουμε" να ποντάρεις εκτός Ελλάδος, αλλά θα πρέπει να επιβεβαιώσεις με την τράπεζά σου, μην έχουν αυτοί κανένα θέμα.. Πήρα χτες ένα τηλ σε μια τράπεζα, λίγο αόριστα ότι "θέλω να παίξω στοίχημα μέσω ίντερνετ, μπορώ να χρησιμοποιήσω το λογαριασμό μου όπως έκανα στο παρελθόν, γιατί άκουσα ότι κάτι άλλαξε.." , μου είπαν οτι "δεν ξέρουμε τίποτε τέτοιο..δε μας έχουν δώσει κάποια νέα οδηγία.." .
              Αλλά αυτό μπορεί να είναι κάλλιστα άγνοια του υπαλλήλου, ή να τους έρθει χαρτί π.χ. αύριο.. Οπότε δε μπορείς να ρισκάρεις να μεταφέρεις κάποιο σοβαρό ποσό έτσι. Με neteller μήπως τελικά είναι λύση?

Comment

έχεις δοκιμάσει με κάποιο τρόπο? η απομακρυσμένη σύνδεση έχει καθυστέρηση?

είμαι συνδρομητής του ggeks toy και το εμαιλ μου είναι system311@GMAIL.COM

Comment

Εχω δει σε αλλα forum απο χωρες που σταματησε η Betfair να δραστηριοποιειται , για VPN και ειπα να το δοκιμασω.Βρηκα στο googlle καποια free και το εχω δοκιμασει με Betdaq απο το site,(επειδη δεν δραστηριοποιειται εδω στην Αυστραλια λογω live betting , το οποιο απο οσω γνωριζω απαγορευεται) , και ημουν σε συνδεση περιπου 2 ωρες χωρις προβλημα ενω η ΙΡ μου εδειχνε Ηνωμενο Βασιλειο.Αυτο πρεπει να λυνει το προβλημα με την ΙΡ και εννοειται οσο γρηγορο VPN διαλεξει καποιος τοσο καλυτερα θα ειναι να χρησιμοποιει καποιο bot. Τωρα για τις καταθεσεις και αναληψεις μαλλον τα e-wallets φαινονται προς το παρον η καλυτερη λυση.

Comment

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι λύνει το πρόβλημα. Έχω μιλήσει με ένα παιδί από Αυστραλία που χρησιμοποιούσε VPN για live-betting. Τελικά του μπλόκαραν το λογαριασμό. Το επιτρέπουν να χρησιμοποιεί τώρα το site άλλα όχι για live από πουθενά. Ένα άλλο παιδί από Γερμανία δεν έχει πρόβλημα προς το παρόν. Το betfair έφυγε πριν ένα μήνα περίπου. Στην Αυστραλία βεβαία το in-play απαγορεύεται (νόμος κι αυτός) ενώ εδώ υπάρχει ένας νόμος που παραβιάζει την Ευρωπαϊκή νομοθεσία. Ίσως το Betair να είναι πιο επιεικές. Χρειάζεται ώμος προσοχή και φυσικά οχι free VPNs.

Comment

Working...
                    X