PDA

View Full Version : Magyar nyelvű trédelők

Luzer FC
14th February 2011, 11:35 AM
Mindenkit sok szeretettel köszöntök a Geeks oldalán. Végre sikerült elindítani egy magyar nyelvű fórumot is. Remélem lesz rá igény és érdeklődés.

Szeretnénk összegyűjteni és kialakítani egy magyar nyelvű trédelőkből álló csoportot határon innen és túl.
Mindenki véleményét, hozzászólását és esetleges kérdését várjuk.
Jó trédelést.
Luzer FC

korondy2
14th February 2011, 12:37 PM
szevasztok! Bodri!

nyomjuk 1000-rel ,luzer fc megmondja tutit!
remélem minél többen leszünk!
jó lenne ha megosztanánk egymással a stratégiákat,ha valaki kiváncsi ,hogy mit hogyan csinálunk írjon bátran!

miklos7303
14th February 2011, 01:00 PM
Sziasztok!
Nagyon orulok hogy vegre sikerult elinditani,remelem mindenki megtalalja az ot erdeklo kerdeseire a valaszt.Illetve Megtudjuk osztani a gondolatainkat.Sok eredmenyes tread-elest kivanok mindenkinek.:)

udo
16th February 2011, 01:34 PM
Hello

Király ez a magyar nyelvü forum.Jó gondolat volt elinditani,remélem minnél többen leszünk majd.Meg van már a Tuti??????

üdvözlet mindenkinek.....

korondy2
16th February 2011, 06:24 PM
hello Udo!

mi elsősorban under/over -t trédelünk általában 65 perctől ha az eredmény 0-0 akkor 2,5-en ha egy gól van akkor 3,5-en
ill a 85-dik perctől szintén under/over de már csak ha 0-0 akkor a 1,5-en ha egy gól van akkor 2,5-en.
ha gól van eldobjuk minuszba,ha nincs akkor 2-3 tized különbséggel lay-eljük.
ha megosztanád ,hogy te mit trédelsz annak nagyon örülnénk

üdv: lúzer fc

miklos7303
16th February 2011, 10:49 PM
Hello Udo!Orulok hogy csatlakoztal,sikeres tradelest.Mond a klm-nek varjuk:)

Luzer FC
17th February 2011, 09:39 AM
Hello
nagyon orulok h igy szepen lassan elindul a mi kis forumunk. remelem kesobb egyre tobben csatlakoznak majd hozzank.

inditottam egy uj forumot: tredelesi strategiak cimmel. ide lehet hozzaszolni ha vki vmilyen strategiat akar megvitatni esetleg megosztani. csak h kicsit kategorizaljuk a temakat.

ha vkinek mas temakorben lenne kerdese, megvitatni valoja nyisson uj forumot nyugodtan. esetleg a napi tapasztalatok megosztasara is nyithatunk forumot. vagy a nagy nyeresek-bukasok forumat is megnyithatjuk. csak h a masikat osztonozzuk vagy h elkeruljek a mi elkovetett hibainkat.

jo tredelest!

kellybit
18th February 2011, 12:06 PM
Sziasztok!

Örülök, hogy elindult a magyar nyelvű fórum, még ha eddig kevesen is, de vagyunk! :)

zasve13
2nd March 2011, 11:54 AM
Sziasztok,
Na csak en is jelentkezzek, csak most latom hogy valami magyar forum is elindult :)
Sok sikert kivanok mindenkinek!

Belamy
6th March 2011, 12:45 PM
Üdv, mindenkinek!

Jó gondolat volt a magyar nyelvű fórum megnyitása, szeretném ha az általam meghívott traderek is jelentkeznének. Ami késik nem múlik. Addig is gyűjtöm a megvitatni való stratégiákat.

Sok sikert mindenkinek!

miklos7303
8th March 2011, 01:06 PM
Sziasztok.Letoltottem a frissitest es nem mukodik.De latom a tobbi nyelvu forumon sem mindenkinek.Valami otlet??Sajna a regit letoroltem igy most semmim sincs..

dagadt
8th March 2011, 11:43 PM
Üdv mindenkinek.

remélem beindul a forumélet.

Luzer FC
9th March 2011, 08:44 AM
Sziasztok.Letoltottem a frissitest es nem mukodik.De latom a tobbi nyelvu forumon sem mindenkinek.Valami otlet??Sajna a regit letoroltem igy most semmim sincs..

Szia.
nekem eleve a regi progi be sem indult, kotelezett h frissitsem! miutan az ujat inditottam, kotelezett , h regisztraljak a Geeks oldalon , vagy ha mar regisztralt vagyok a nevemmel es jelszavammal egy ellenoro oldalon jelenkezzek be es csak utana allt fel a Geeks uj programja.

probalkozz vele.
udv

felfedezo
9th March 2011, 10:11 AM
Sziasztok! Üdvözlök minden kitartó,és szerencsés trédelő,és kereskedő társat!
A profit legyen velünk!

Üdv:Zoli.

josqaw
9th March 2011, 10:27 AM
Üdvözlök minden fórumozót. Együtt sikerülhet! Sok zöldet kívánok!
josqaw :Kerching

Belamy
9th March 2011, 10:58 AM
Megjöttek a meghívottaim!

Remélem, mindenkinek sikerült a GEEKS TOY fissítése! Egy stratégiát szeretnék megvitatni veletek a másik topikban.

p2pfogadas.hu (http://p2pfogadas.hu/site/) Investing on the Betting Exchange - Hidden treasure or risky business?

miklos7303
9th March 2011, 06:35 PM
Szia,koszonom az otletet elindult a sokadik probalkozasra.Most jol mukodik az e verzio.orulok a sok uj "kolleganak".
Belamy!Regisztralni kell valahol a honlapon?Nem talaltam a temat.....Udv Miki

Belamy
9th March 2011, 07:02 PM
Kedves Miki! Sporttárs!

Regisztrálni a p2pfogadas.hu oldalra a jobb felső sarokban,a Regiszráljon feliratra kattintva egyszerű formanyomtatványon lehetséges. Ekkor

további információs tartalmak nyílnak meg számodra tagként. Pl: Fórum, letölthető fájlok, oktató videók stb.

Viszlát a p2p oldalon, üdv, Belamy

p2pfogadas.hu (http://p2pfogadas.hu/site/)Investing on the Betting Exchange - Hidden treasure or risky business?

Luzer FC
10th March 2011, 01:12 AM
sok szeretettel udvozlok en is minden uj bejelenkezot!
lassan szep lassan osszegyulunk!
addig is egy apro segitseg kellene: nem tudom hogy tudom "lajkolni" a hozzaszolasokat.......
elore is koszi a segitseget!
Pisti

u.i: megvan a megoldas: be kell jelentkezni!!!

zasve13
11th March 2011, 07:38 PM
Elfelejtettem, ha valaki szeretne kovetni, a blogom http://www.geekstoy.com/forum/showthread.php?t=3932 ,

S ha valaki nem tudta csak jelentsem, jovo heten lessz az elso charity het 2011-ben, s mindenki aki legalabb nem fizeti be a min donaciot, ezen a heten nem birja hasznalni a toyt, vagyis ezt irja a forumon!

Luzer FC
12th March 2011, 08:55 AM
Elfelejtettem, ha valaki szeretne kovetni, a blogom http://www.geekstoy.com/forum/showthread.php?t=3932 ,

S ha valaki nem tudta csak jelentsem, jovo heten lessz az elso charity het 2011-ben, s mindenki aki legalabb nem fizeti be a min donaciot, ezen a heten nem birja hasznalni a toyt, vagyis ezt irja a forumon!

Szia
Koszi a figyelmeztetest. nem tudod mennyi az alap amit be kell fizetni? es ez mar biztos h anelkul nem lehet hasznalni a programot?
udv Pisti

Luzer FC
12th March 2011, 09:04 AM
Sziasztok,
Na csak en is jelentkezzek, csak most latom hogy valami magyar forum is elindult :)
Sok sikert kivanok mindenkinek!

Szia
megneztem a blogodat. ahogy latom te a kutyas fogadasokkal dolgozol inkabb. nezegettuk mi is az itteni tarsasaggal, de nem jottunk meg ra a taktikara, az eselyes megerzesere, merre mozdul a piac......stb.
te milyen modszert hasznalsz. ahogy lattam egyszerrre akar tobb kutyara is fogadsz. gondolom joval futam elott beallitasz Lay es Back-et. de minden esetben ugy mozog a piac ahogy varod? vagy ez mi szerint alakul?

koszi Pisti

zasve13
12th March 2011, 07:42 PM
Szia
Koszi a figyelmeztetest. nem tudod mennyi az alap amit be kell fizetni? es ez mar biztos h anelkul nem lehet hasznalni a programot?
udv Pisti
nem vagyok 100% biztos, de igy irja, es mivel a napokban kicserelte a toyt is meg a forum regisztralast okvetlennek csinalta, szerintem eleg biztos.
ugyvan hogy 5p a min hogy hasznalhassuk a toyt, vagy 10p hogy hasznalhassuk a forumot is, csak egyszer kell befizetni es az egesz evre ervenyes.

nj1
12th March 2011, 09:24 PM
üdvözlet minden trader fórumtársnak,
rögtön egy kérdés..más területről jöttem éppen kalkulálok, próbafogadásokat kötnék, viszont azt látom, hogy egy csomó meccs suspended, real, zaragoza, cesane, heracles, roda ..stb... több mint félórája 20.10-től folyamatosan, betfairen új vagyok nem értem?, ez szokásos, mert ha igen akkor gyakorlatilag nulla, nem tudunk kötést nyitni zárni, csak veszteség, nyitott poziciód nem tudod zárni, vagy realizálni....ja és azt is kérdezném, hogy például a betfair ma volt hogy nem is volt elérhető, ez gyakori, mert akkor total bukta a megnyitott poziciód....tapasztaltatok ilyet... gl, nj1

Luzer FC
13th March 2011, 12:37 AM
üdvözlet minden trader fórumtársnak,
rögtön egy kérdés..más területről jöttem éppen kalkulálok, próbafogadásokat kötnék, viszont azt látom, hogy egy csomó meccs suspended, real, zaragoza, cesane, heracles, roda ..stb... több mint félórája 20.10-től folyamatosan, betfairen új vagyok nem értem?, ez szokásos, mert ha igen akkor gyakorlatilag nulla, nem tudunk kötést nyitni zárni, csak veszteség, nyitott poziciód nem tudod zárni, vagy realizálni....ja és azt is kérdezném, hogy például a betfair ma volt hogy nem is volt elérhető, ez gyakori, mert akkor total bukta a megnyitott poziciód....tapasztaltatok ilyet... gl, nj1

Szia
kozponti meghibasodas tortenhetett a Betfairnel. ilyen utoljara 4 honapja (talan) fordult elo. ha vmi rendszer ellenorzes miatt lezarjak a piacokat , altalaban figyelmeztetik a fogadokat, de most nem volt ilyen. egyik pillanatrol a masikra halt meg a rendszer.
sajnos volt ismerosom aki bentragadt fogadasba es csak a vak szerencse miatt nem vesztett.

remeljuk a jovoben nem lesz ilyen.
udv Pisti

korondy2
13th March 2011, 09:14 AM
Szia
kozponti meghibasodas tortenhetett a Betfairnel. ilyen utoljara 4 honapja (talan) fordult elo. ha vmi rendszer ellenorzes miatt lezarjak a piacokat , altalaban figyelmeztetik a fogadokat, de most nem volt ilyen. egyik pillanatrol a masikra halt meg a rendszer.
sajnos volt ismerosom aki bentragadt fogadasba es csak a vak szerencse miatt nem vesztett.

remeljuk a jovoben nem lesz ilyen.
udv Pisti

Bodrikám!

még mindig az ismerősöd vagyok!::Naughty:D

nj1
13th March 2011, 10:46 AM
Szia Pisti, köszönöm a választ, így azért megnyugtatóbb....ilyen előfordulhat valóban akár a mi netszolgáltatónknál, vagy áramkimaradás stb miatt is...ha ez nem gyakori akkor nincs igazán jelentősége, bár aki bennragadt,annak kellemetlen....közben beleolvasgattam az angol nyelvű forumokba, van aki azt irta,hogy állítólag telefonon lehet ilyenkor zárni, szerintem akkor már egyszerűbb ... egy kis rollt betolni a betdaqra és tárolni, ott zárni, ha ilyen van....kettő csak nem áll le egyszerre...üdv,nj1

kotvec
18th March 2011, 07:08 PM
Most olvasom, hogy a fórumba kell írni, és aktív lesz újra a Geek. Hát kíváncsi leszek!

kotvec
19th March 2011, 02:35 PM
És tényleg működik a dolog!

kotvec
20th March 2011, 01:07 PM
Szépen ellevelezgetek magammal.

Joke84
21st March 2011, 03:55 PM
Sziasztok.

Új vagyok e téren. Szeretném használni a programot és én is azt olvastam hogy a forumba kell írni. De mintha azt is írnák hogy össze kell kapcsolni a forum felhasználónevet a betfaires felhasználónévvel. Igaz ez és ha igen akkor hogyan lehet? köszönöm és üdv

kotvec
21st March 2011, 05:21 PM
Én meg csak írogatok, írogatok. Aztán holnap már nem kell.

korondy2
21st March 2011, 05:34 PM
Én meg csak írogatok, írogatok. Aztán holnap már nem kell.

szia Kotvec ! addig nem tudod használni a programot amíg nem fizetsz pay-palon keresztűl 12 eurót,de ez csak ha jól tudom kedd vagy szerdáig tart.
utána újra ingyenes lesz ,ha jól tudom akkor 1-évben 3-4 fizetős hetük van,egyébként ingyenes.

Joke 84-nek .
a programot a betfair felhasználó neveddel és jelszavaddal tudod használni
de csak ha lejárt a fizetős hét az imént írtam szerintem kedden vagy szerdán

üdv:Kerching

evetke
21st March 2011, 06:06 PM
Ezzel a fizetős héttel csak a pay-palos lehetőség a bibi :(

Viszont ennek a magyar fórumnak örülök :)

Lule61
21st March 2011, 09:13 PM
Sziasztok!

Pár hete használom ezt a programot, Nagyon jó! De még csak tanulgatom a használatát. Örülök, hogy magyarul is működik a fórum. És, hogy egyre többen vannak itt. Sok érdekeset írtatok eddig is.
Üdv mindenkinek!

Lule61
21st March 2011, 09:26 PM
Most olvasom, hogy a fórumba kell írni, és aktív lesz újra a Geek. Hát kíváncsi leszek!

Én is úgy olvaastam, és tényleg működik.
De már mindegy, mert holnaptól elvileg mindenki használhatja megint.

nj1
23rd March 2011, 10:29 AM
szia Kotvec ! addig nem tudod használni a programot amíg nem fizetsz pay-palon keresztűl 12 eurót,de ez csak ha jól tudom kedd vagy szerdáig tart.
utána újra ingyenes lesz ,ha jól tudom akkor 1-évben 3-4 fizetős hetük van,egyébként ingyenes.

Joke 84-nek .
a programot a betfair felhasználó neveddel és jelszavaddal tudod használni
de csak ha lejárt a fizetős hét az imént írtam szerintem kedden vagy szerdán

üdv:Kerching

Szia Korondy2, szeretném kérdezni, hogy a program letöltéshez a betfair forum felhasználónév és jelszó, vagy a betfair.com felhasználónév és jelszó kell, gondolom a forum felhasználónév és jelszó ugye, nehogy valaki összekeverje, üdv nj1:Naughty

korondy2
23rd March 2011, 10:35 AM
Szia Korondy2, szeretném kérdezni, hogy a program letöltéshez a betfair forum felhasználónév és jelszó, vagy a betfair.com felhasználónév és jelszó kell, gondolom a forum felhasználónév és jelszó ugye, nehogy valaki összekeverje, üdv nj1:Naughty
szia nj1!

természetesen a betfair.com felhasználó neveddel és jelszevaddal használhatod!

üdv

Alexey
30th March 2011, 06:25 PM
Sziasztok!

Örülök, hogy van immár magyar közösség is, remélem, hogy végre sikerül értelmes eszmecserét folytatni a trédelésről, amire még tudtommal nem volt példa a magyar nyelvű fórumokon, ugyanis azok vagy birkákkal vannak tele, vagy seggfejekkel.

Kívánom, hogy legyen 10-15 ember, aki képes építő jelleggel hozzászólni vagy vitatkozni. Vagyunk páran Magyarországon, akik ezzel már komolyan foglalkoznak, a legtöbben teljesen egyedül ami nem feltétlenül stimuláló hatású, ha új ötletekről van szó. A saját példámból kiindulva azt gondolom, hogy komoly ember nem fogja előhúzni az általa alkalmazott stratégiákat minden részletre kiterjedően, de ha megosztjuk egymással az irányelveinket, új ötleteinket az már elegendő a hasznos és konstruktív eszmecseréhez.

Ha valakinek tanácsra vagy útbaigazításra van szüksége, nyugodtan keressen meg.

Legjobbakat!

evetke
7th April 2011, 05:26 PM
Jöhetnek azok a tuti stratégiák :)

szemere
22nd April 2011, 04:36 PM
Sziasztok!

Örülök, hogy van magyar nyelvű betfair topik, köszönet érte. Az én fő területem a lóverseny,

Mielőtt letölteném a programot, szeretnék néhány kérdésre választ kapni.

1. Két betfair nickem van a betfair.com-on. Az egyik számlán van pénz, a másikon nincs, mert azon még kártyaszámot sem kellett megadni (5 évvel ezelőtt, nem tom most hogy van). Úgy látom ez a program kéri a bf nicket és jelszót. A nulla pénzest szívesen megadnám (nem tudom, hogy elfogadja-e), a pénzessel viszont óvatosabb lennék, mert először szeretném nem élesben tanulmányozni a programot, ezért szívesebben adnám meg a nem pénzes nicket. Azt elfogadja? Nektek nincs gondotok ezzel? Mi van, ha lenyúlják itt a bf jelszót? Nem rosszindulatból és kötözködésből írom, de érdekelne erről az infó.

2. Win7 az oprendszerem. Nem teljesen tiszta a telepítési utasítás, mert az írja, hogy majd be kell másolnom valamit valahová. Kis segítséget kérek ez ügyben is. Meg fogom hálálni.

Köszönettel:

sz

szemere
22nd April 2011, 10:21 PM
A következő kérdésem az lenne, hogy lehet-e adatokat importálni Excelbe a marketekről? Pl. Weight Of Money, meg ilyesmi. Nem találtam eddig meg ezt a funkciót.

Sz

Alexey
24th April 2011, 07:01 PM
Szia!

Lehet én voltam figyelmetlen, de nem teljesen világos, hogy mit szeretnél csinálni a pénz nélküli loginoddal, egyébként nem pénz függvénye, hogy belépj a programba. A Toy legújabb verziója lehetővé teszi, hogy játékpénzzel próbálgasd ki a dolgokat az igazi piacokon, ezt a belépéskor a felhasználónév és jelszó melletti legördülő menüben kell átállítani.

Nem vagyok számítástechnikai biztonsági szakember, de azt gondolom, hogy erre kb. ugyanakkora esélyed van, mintha csak kizárólag a Betfair honlapot használnád. Több százezer ember használ valamilyen klienst a Betfairhez, még sohasem hallottam olyat, hogy ez biztonsági kockázatot jelentett volna. A csütörtök délutáni Betfair leállás viszont állítólag azért volt, mert hackerek próbáltak betörni. Nem történt semmi, de a piacok pár órára fel lettek függesztve.

Sziasztok!

Örülök, hogy van magyar nyelvű betfair topik, köszönet érte. Az én fő területem a lóverseny,

1. Két betfair nickem van a betfair.com-on. Az egyik számlán van pénz, a másikon nincs, mert azon még kártyaszámot sem kellett megadni (5 évvel ezelőtt, nem tom most hogy van). Úgy látom ez a program kéri a bf nicket és jelszót. A nulla pénzest szívesen megadnám (nem tudom, hogy elfogadja-e), a pénzessel viszont óvatosabb lennék, mert először szeretném nem élesben tanulmányozni a programot, ezért szívesebben adnám meg a nem pénzes nicket. Azt elfogadja? Nektek nincs gondotok ezzel? Mi van, ha lenyúlják itt a bf jelszót? Nem rosszindulatból és kötözködésből írom, de érdekelne erről az infó.

2. Win7 az oprendszerem. Nem teljesen tiszta a telepítési utasítás, mert az írja, hogy majd be kell másolnom valamit valahová. Kis segítséget kérek ez ügyben is. Meg fogom hálálni.

Köszönettel:

sz

Alexey
24th April 2011, 07:08 PM
Az utolsó kérdésre válaszolva: egyszerűen át kell állítani az agtpro.exe-ben hogy adminisztrátorként futtasd.

Tudtommal nincs excel export lehetőség a Toyban.

Sziasztok!

Köszönettel:

sz

szemere
25th April 2011, 12:10 AM
Az utolsó kérdésre válaszolva: egyszerűen át kell állítani az agtpro.exe-ben hogy adminisztrátorként futtasd.

Tudtommal nincs excel export lehetőség a Toyban.

Telepítettem és minden rendben. Nem állítottam át semmit és így is fut. Ez most jó hír nekem vagy rossz? Egyébként nagyon ügyes és profi a program, kár hogy nincs Excel export, ez az egyetlen hibája, már ha ezt egyáltalán hibának róhatom fel. De nrm rovom.

Köszönöm a segítséget,

Sz

Belamy
7th July 2011, 10:09 AM
A Betfair bevezette az emelt tranzakciós díjat.Ez azt jelenti, hogy a folyamatosan és magas nyereséget (250.000 Font) produkáló felhasználók emelt tranzakciós díjat fizetnek.

Video (http://www.youtube.com/watch?v=Ht_ltg0rIeE&feature=player_embedded#at=29)

A video bemutatja a látszólag egyszerű technikát. Megfelelő tőkével, az árak előre kiszámítható mozgásából kis kockázattal folyamatosan magas profitok hozhatók létre! ( A fenti példában nagyon nem valószínű, hogy a teniszmeccs ezen szakaszában Djokovic ellenfele, Llodra a továbbiakban nagy ellenállást fog tanúsítani). A magas profitok szinte garantáltak.

Bővebben (http://forum.tozsde.hu/egyeb-piacok/200-sportfogadasi-tozsde.html)

prcsaba
24th August 2011, 11:44 AM
Sziasztok!

1. Két betfair nickem van a betfair.com-on. Az egyik számlán van pénz, a másikon nincs, mert azon még kártyaszámot sem kellett megadni (5 évvel ezelőtt, nem tom most hogy van). Úgy látom ez a program kéri a bf nicket és jelszót. A nulla pénzest szívesen megadnám (nem tudom, hogy elfogadja-e), a pénzessel viszont óvatosabb lennék, mert először szeretném nem élesben tanulmányozni a programot, ezért szívesebben adnám meg a nem pénzes nicket. Azt elfogadja? Nektek nincs gondotok ezzel? Mi van, ha lenyúlják itt a bf jelszót? Nem rosszindulatból és kötözködésből írom, de érde
Szzia ! Lóversennyel próbálkook én is. 2. Win7 az oprendszerem. Nem teljesen tiszta a telepítési utasítás, mert az írja, hogy majd be kell másolnom valamit valahová. Kis segítséget kérek ez ügyben is. Meg fogom hálálni.

Köszönettel:

sz

Szia! Lóversennyel próbálkozok én is. Szeretnék néhány " lovas " stratégiáról véleményt cserélni .
Erdélyből.. prcsaba

szemere
25th August 2011, 07:45 PM
Szia! Lóversennyel próbálkozok én is. Szeretnék néhány " lovas " stratégiáról véleményt cserélni .
Erdélyből.. prcsaba

Szia, általában éjfél után vagyok elérhető. Írj egy emailt időponttal és a Skype-on eszmecserélhetünk.

prcsaba
8th September 2011, 11:52 AM
Megjelent az új verzió! Valaki megmagyarázná hogyan müködik a Stop Loss? Meg a multibet tool?

rotyi
21st September 2011, 04:38 PM
Üdv mindenkinek!

Néhány napja akadtam rá a fórumra és csak az imént regisztráltam. Magamról annyit, hogy mostanáig csak normál sportfogadásokkal foglalkoztam több-kevesebb sikerrel. Aztán párszor már olvastam ezt-azt a sportfogadási tőzsdéről és a betfairt is sokan ajánlgatták. Megnéztem a geekstoyos videókat is, amiket a sportstradingjourney-t készítő srác, Jack Birkhead csinált. Megtetszett, szóval most itt vagyok.

Regisztráltam az ő oldalán is, de ott egyelőre csak a free részt nézegettem. Azokból a videókból kezdőként sokat nem lehet tanulni sajnos. Mivel a tőzsdéhez nem értek - bár dolgoztam évekig gazdasági területen -, így nekem elég sok fogalom új még. Ezt persze pótlom, amint időm és lehetőségem engedi.

Mielőtt kérdezni kezdtem volna, nézelődtem még egyéb leírások után is, hogy ne kérdezzek teljesen felesleges dolgokat. Ha mégis ilyet tennék, előre is elnézést. Ez esetben tájékozatlan voltam és csak egy linket kérek (magyart vagy angolt), ahol tovább tanulhatok. Átnéztem a p2pfogadas.hu-s oldalt is, végigolvastam a gyorstalpalót stb.

Nézve Jack free videóit őszintén szólva nem kerültem közelebb ahhoz, hogy mégis miként működik ez az egész. Azt tudom, mi az a back és lay. Még (talán) azt is, miként kell kiszámolni őket, bár azt már nem, hogy mindezt villámgyorsan miként tehetem meg, bár tudom, ehhez vannak mindenféle kalkulátorok. Nézem a srácnak ezeket a lóversenyes futam előtti videóit, ahol pakolgatja, majd visszaveszi a téteket, és nem egészen értem, hogy mit csinál. Mitől lesz egyik-másik realizálva, mitől marad a többi a levegőben lógva, majd törölve, miközben az adott szorzónál az ellentétes oldalon van bent pénz. Nagyon más ez így, mint mikor az ember a betfair oldalán keresztül lát egy statikus képet a piacról…

Szóval ilyen, és ehhez hasonló alap kérdéseim lennének legelőször is. Nem is fárasztok addig senkit a többivel, míg az ilyesmiket nem sikerül tisztáznom, hiszen addig nem érdemes továbblépnem.

Ha tehát van valahol már fent egy elérhető oktatóanyag, akkor csak a linket kérem és nem is zavarok, amíg okosabb nem lettem.

Előre is köszi mindenkinek! Sikerekben gazdag, eredményes fogadónapot kívánok!

rotyi

rotyi
21st September 2011, 08:13 PM
És akkor máris kérhetek elnézést az iménti beköszönőmét. Komoly fogalomzavarban szenvedtem úgy fest, amit azóta sikerült úgy ahogy tisztáznom. És végre azt is kezdem megérteni, miről szól a cold trading, amit az említett srác is csinál. És még mindig tetszik.

Van eetleg itt valakinek tapasztalata lóverseny előtti kereskedéssel? Csak vélemények érdekelnének pro és kontra.

Belamy
21st September 2011, 09:58 PM
Szia rotyi!

Az internet legjobb nemzetközi fórumán olvashatod hasonló gondolkodásmódú angol és más nemzetek kezdő, és haladó traderei hozzáállását, nehézségeiket, felmerülő kérdéseiket a Sportfogadási Tőzsdével kapcsolatban, és egymást segítő válaszaikat.

Néhány kezdőknek hasznos menüpont, amely szinte kötelező olvasmány:

http://www.geekstoy.com/forum/showthread.php?t=1589 Az 5 lépcsőfok a Betfair üzletben

http://www.geekstoy.com/forum/showthread.php?t=2708 Kezdő kereskedők – ugrás a sötétbe

http://www.geekstoy.com/forum/showthread.php?t=602 Üdvözöljük a kezdőket!

Fogadó Robot nélkül nehezen fog menni a tradelés. A GeeksToy egyenlőre ingyenes, kiváló szoftver, manapság már tartalmazza az üzlethez szükséges összes funkciót.

Training módban is alkalmazható, tanulmányozd a beállító videokat, mivel ez testre szabható eszköz, próbálgasd, mindig csak egy valamit és jegyezd meg, mit tesz. A beállítások megmaradnak, újraindításkor már nem kell újra állítgatni. Hidd el többet érsz vele, ha figyeled a piacokat ahelyett, hogy stratégiákat és oktatóanyagot keresgetnél, van itt minden. (Lám máris rájöttél, mi az a cold trading)

Arra ügyelni kell, legyen fent pénzed, és valós pénzben is üzletelj. mert az adatszolgáltatásért minimálisan fizetni kell még tréning módban is . Nagyon sok játékosnak bezárták a számláját a tréning mód túlzott használata miatt.

Mindenki volt kezdő, személy szerint én azt sem tudtam, „mik azok a kockák a Betfair interfészen”. Azóta lavírozok a pontos gólszámok között, és a ladderen. Megfelelő kitartással, elkötelezettséggel eljuthatsz az általad magad elé kitűzött célig.

Lehet kezdeni a skalpolás technikájával, a lóversenyeken a verseny előtt. Ezt alkalmazzák a futballban a 2,5 gól alatt felett, aktuális gólszám piacokban stb. A teniszben meccs közben pl. támogasd az erős szervát adó játékost, és ha hozza a gémet ossz le azonos profitra. Majd kezdd újra. Ezt csak szoftverrel lehet hatásosan, mert egy kattintással leoszt azonos profitra, nem kell számolgatnod, és látni a létrán az aktuális helyzetet.

Ezért az üzlethez választott sportágakban a helyzet kulcsa az esemény kiválasztása, ehhez tartozó stratégia választása belépési és kilépési pontokkal a repertoárodból, a tétek meghatározása a forgótőkédtől függően, az oddsok mozgásának ismerete, és a profit netán veszteség követése.

Sok sikert!
p2pfogadas.hu (http://p2pfogadas.hu/site/) Investing on the Betting Exchange - Hidden treasure or risky business?

rotyi
21st September 2011, 10:26 PM
Szia!

Köszönöm a részletes választ és a hasznos linkeket. Az 5 lépcsőfokosat már korábban olvastam és elég reálisnak találom.

A másik kettőt amint lesz időm, áttanulmányozom. Mint teljesen kezdő trédelő, bőven rámfér minden ilyen hasznos olvasmány.

Abból is látszik mindez, hogy még azt sem tudom (pedig a bemutató videókat végignéztem már egyszer), miként lehet "egy kattintással leosztani azonos profitra"... Sebaj, majd megtanulom.

Amúgy azért is szimpatizálok a lóversenyes fogadásokkal, mert ahhoz abszolut nem értek, így tisztán kereskedési szempontok alapján tudnám megközelíteni. Míg például ha NHL mérkőzésekre fogadnék, akkor ott az elfogultság és a (legyünk szerények) tájékozottság is bekavarhatna. Sportfogadási szempontból ez paradoxon lenne, de trading esetén egyelőre úgy látom, pont fordított a felállás.

Azt picit sajnálom, hogy nem lehet play moneyban tesztelni a programot és a koncepciókat. Mindegy, akkor elsőre marad a papír, aztán ha azon jónak tűnik, akkor megy az első deposit is.

Köszi még1szer :Thanks

rotyi

ui: Örülök, hogy egy segítőkész közösségbe botlottam. Igyekszem a jövőben aktív és kevés butaságot beszélő tag lenni.

rotyi
22nd September 2011, 08:52 PM
Lehet kezdeni a skalpolás technikájával, a lóversenyeken a verseny előtt. Ezt alkalmazzák a futballban a 2,5 gól alatt felett, aktuális gólszám piacokban stb.

Tehát akkor egy aktuális példával érzékeltetve, nézzük a Roma-Sienna meccset! A 9. perc környékén néztem rá, akkor 0:0 volt az állás, és 2.3 körül lehetett backelni az under 2.5-et. Aztán a 25. percben a Roma vezetést szerzet. Most van elvileg szünet és az állás változatlan. Jelenleg 1.84-en lehetne layelni az under 2.5-et.

Ha tehát a 9. percben 10 fonttal megtámogatom 2.3-on, akkor az ugye +13 font. Na ha most layelném ugyanezt a jelenlegi 1.84-en 12.5 fontos nyereségért (10.5 lenne a kockázat), akkor gyakorlatilag bebiztosítanék magamnak 2.5 fontos profitot a végkimeneteltől függetlenül, és léphetnék is a következő eseményre.

Jól gondolom vagy vakvágányra szaladtam valahol?

Bocsi mindenkitől a nagyon amatör kérdésekért, de jelenleg 'papíron' kisérletezgetek és próbálom átátni a dolgok működését.

Másik kérdés, mit csináltok akkor, ha a piac ellenetek megy? Teszem azt 3 perccel az első gól után születik még egy? Ekkor az under 2.5 elleni lay nyilván barmi sokba fájna. Miként minimalizáljátok a veszteséget ilyen esetekben? Vagy nem is vártok eddig, hanem egyből a gól után kihasználjátok a néhány századdal/tizeddel változó oddsokat és rögtön bebiztosítotok magatoknak egy parányi profitot azt csók?

Belamy
23rd September 2011, 07:25 PM
Mielőtt a Betfairen megteszed fogadásaidat, állítsd be a konfigurációt.

Konfiguráció (http://p2pfogadas.hu/site/index.php/gyorstalpalo/penzkereses-a-fix-odds-eladasaval)

Az interfész egyik funkciója mutatni fogja az aktuális profit/veszteség aktuális állását. Ez kulcsfontosságú. A Geeks Toy robot több helyen is követi, én a Market & Api Status doboz közepén megjelenő számot figyelem üzlet közben. Ha belekattintasz, realizálja az összeget.

A számításaid jók voltak. Segítségképpen kis méreten tarthatod hasonló üzleteknél a Chromaweb calculatort. A Betfair üzletekben a befektetett tőkéhez viszonyítva 10-25 százalékos haszon már jó eredmény. Ezt nem én találtam ki, ez nemzetközi tapasztalat.

Chromaweb (http://p2pfogadas.hu/site/index.php/online-szamologepek/szabad-fogadas-szamologep)

Ha a piac ellened megy, az under 2,5 gól piacban és van egy kevés profit netán veszteség inkább válaszd azt. Előre el kell döntened a kilépési pontot.
Egy kockázatos , de érdekes védelem a 2,5 gól piacban, korai gól esetén, ha back fogadással kezdtél. Mindez a gólok idejétől is függ. Persze tőke is kell hozzá.

Back 10 euróval under 2,5 gól piac mérkőzés előtt.

Korai gól mondjuk az első 20 percben.

Most back újra a magasabb oddsnál megint 10 euróval.

Ekkor közelebb hoztad a fedezeti pontot, ha ezt eléred, akkor kiszállhatsz veszteségmentesen, vagy kevés profittal.

Tegyük fel jön a második gól a 40.perc táján, mielőtt elérnéd a fedezeti pontot. Itt már „rezeg a léc”. Most ezt a magasabb oddsot LAY 20 euróval.

Ekkor már nagyon várjuk a harmadik gólt, mert ha jön, nincs sem veszteség, sem nyereség. Ha nem jön, akkor a 75. perc táján ki kell szállni mindkét helyen azonos pirossal.

Üdv

rotyi
23rd September 2011, 08:05 PM
Köszönöm ismételten.

Egyelőre ismerkedek még ezzel az egésszel, azért is maradok most még a papírnál (excelnél). Látom, a p2p-s honlapotokon megjelent ez a két új lap a gyorstalpaló alatt. Ez jó ötlet volt.

Már nézegettem a kalkulátort is. A GeeksToy-t majd akkor kezdem el jobban átnézni, ha sikerült pénzt tegyek a betfaires számlámra. Erre még várni kell picit.

Ami az under 2.5-es példát illeti, ha korai gól esik, akkor ezek szerint legjobb előre menekülni egy újabb back téttel? Nem hülyeség.

Ekkor már nagyon várjuk a harmadik gólt, mert ha jön, nincs sem veszteség, sem nyereség. Ha nem jön, akkor a 75. perc táján ki kell szállni mindkét helyen azonos pirossal.

És ezt miként oldod meg? Egy újabb back fogadással?

Másik téma: Bankroll

Mivel 2 font a minimum (s ez csak nagyon nyögvenyelősen kerülhető meg), így gondolom, ez alapján érdemes számolnia egy kezdőnek. Ti mennyi tétet tartotok ideálisnak? 50-100 egységnyit?

Belamy
26th September 2011, 08:57 AM
Rotyi!

Ha komolyan gondolod az üzletelést, előbb utóbb szoftverekhez kell folyamodnod. Nem olyan bonyolultak, mint amilyennek látszanak. Az jó, ha ki tudod számolni téteket menet közben, de erre később nem lesz szükség, mert megteszi a szoftver helyetted. Főleg ha később egy eseményen belül két vagy három piacon üzletelsz majd (ezek a stratégiák kisebb, de biztosabb profitot hozhatnak), hogyan követed a profitot, netán veszteséget kézi számolással, ráadásul odds változások közben? Sehogyan sem, erre senki sem lehet képes.

Ami az under 2,5 gólos piacot illeti, Te kérdezted, mit lehet tenni, ha ellened fordul a piac korai gól esetén – csak előre lehet menekülni egy újabb back téttel.

A kilépési ponton a kiszállást mindkét helyen azonos pirossal megoldja helyetted a szoftver egy kattintással. Csak ilyenkor azonos profit helyett azonos veszteség lesz. A lényege, hogy nem az egész befektetett tét vész el, hanem csak egy része. Ha rossz helyzetben hamarabb szállsz ki, kevesebb lesz az azonos piros, ha később, akkor több. (A Chromaweb nem számol pirosban, csak a szoftverek.)

A minimum tétet se nagyon kerülgesd, mert ez is számla zárással járhat. A Betfair tizenötször több tranzakciót dolgoz fel naponta, mint a londoni értéktőzsde. Érthető, hogy tíz centes fogadásokat is sorba kell rakni, le kell kezelni és ezeknek amúgy sincsen sok értelme.

Nincs ideális kezdőtőke, ezt mindenki maga dönti el, mennyit szán erre a célra. De ha számot kellene mondani, 100 egységet ajánlanék.

Üdv

rotyi
26th September 2011, 06:12 PM
Ha komolyan gondolod az üzletelést, előbb utóbb szoftverekhez kell folyamodnod. Nem olyan bonyolultak, mint amilyennek látszanak. Az jó, ha ki tudod számolni téteket menet közben, de erre később nem lesz szükség, mert megteszi a szoftver helyetted. Főleg ha később egy eseményen belül két vagy három piacon üzletelsz majd (ezek a stratégiák kisebb, de biztosabb profitot hozhatnak), hogyan követed a profitot, netán veszteséget kézi számolással, ráadásul odds változások közben? Sehogyan sem, erre senki sem lehet képes.Tudom, hogy szükségem lesz szoftverre a tradeléshez. Pusztán azért várok még vele, mert előbb meg szeretném találni, hogy merre induljak el majd, mivel kereskedjek. Azért számolgatok egyelőre magamnak, hogy át is lássam, amit csinálok, ne csak bambán nyomogassam a gombokat. Nem szeretek ész nélkül csinálni dolgokat, Ha valamibe belefogok, akkor azt csináljam normálisan vagy sehogy. Szóval előbb szeretném megérteni, mit miért csinálok, mi miért történik. S amíg ez nincs meg és pénzt se töltöttem fel, addig a programokat sem használhatom. Ráadásul annyi egyéb dolgom van, hogy egyelőre sajnos nem jut erre annyi időm, amennyit szeretnék.

Utána már természetesen eszem ágában sem lesz a szoftverek helyett dolgozni.

De ha úgy érzitek, hogy ezekkel a dolgokkal csak teleszemetelem a fórumot, akkor inkább hallgatok, amíg nem készültem fel teljesen a tényleges kereskedésez.

A kilépési ponton a kiszállást mindkét helyen azonos pirossal megoldja helyetted a szoftver egy kattintással. Csak ilyenkor azonos profit helyett azonos veszteség lesz. Akkor ez sem tűnik túl vészesnek. Nagy segítség amúgy számomra, amiket irogattok, mert sok olyan fogalmat tisztáz le pikk-pakk, amik megértése magamtól jóval több időbe telne.

A minimum tétet se nagyon kerülgesd, mert ez is számla zárással járhat.Nem is akarok ezzel szórakozni, csak tudom, hogy megkerülhető. De nekem tökéletesen megfelel kezdésnek a 2 fontos küszöb.

Nincs ideális kezdőtőke, ezt mindenki maga dönti el, mennyit szán erre a célra. De ha számot kellene mondani, 100 egységet ajánlanék.Tehát 200 font. Azt hiszem, ezt az összeget addig kell erre a célra leválasztanom, amíg tyúkanyó nem jön el szülési szabadságra. Ez pedig már csak napok kérdése :cool::eek:

Akkor ez a hét részemről gőzerejű tanulással fog telni a két másik munkám mellett..

Köszi mindenkinek és jó kereskedést!

-rotyi-

prcsaba
2nd October 2011, 09:54 AM
Volna két kérdésem:
1 Hol lehet megtalálni a beállitási videokat, főleg az új verzióra, (multibet tool)
2 hogyan müködik az offset bets, valamint a fill or kill?

csibee
14th November 2011, 10:26 PM
Szevasztok!

Új vagyok, most ismerkedem a betfair-el és a geeks toy-al is.
Egyelőre minimális összeggel kísérletezem mi, hogy működik ( és mi nem )

Üdv, csibe

miklos7303
19th November 2011, 10:28 AM
Szia,sok sikert,és türelmet kívánok.:)

leem
3rd January 2012, 11:00 PM
Sziasztok,
az történt velem a minap, hogy vissza akartam backelni kis összeggela fogadsomat, biztos amituti 1000 oddson, de ehelyett 2 euroval backelt a progi, igybuktam a nyerom helyett, gondolom ezt mar leshetem.
Igy hat szeretnem kerdezni, hogy vki talakoyott e mar hasonlóval, ill. kicsit lasult is es szakadozik aprogi, ennek mi lehet az oka. Remélem van köztetek egy szaki aki tud vmi lehetséges hibára tippet adni.
Jó trade-elést kivanok mindenkinek!
Üdvözlettel: leem

Belamy
4th January 2012, 09:55 PM
Szia Leem!

Nem egészen értem a kérdés első felét.

az történt velem a minap, hogy vissza akartam backelni kis összeggela fogadsomat, biztos amituti 1000 oddson, de ehelyett 2 euroval backelt a progi, igybuktam a nyerom helyett, gondolom ezt mar leshetem.

Melyik sportnál történt ez? Gondolom, először layeltél, és milyen oddson, ha azután back fogadást szerettél volna tenni? Ha profitban, vagy használd a ladder (létra ) szélső oldalán profit esetén választható zöld számokat. Kattints rá, és a program megteszi a választott azonos profithoz szükséges tétet.

A kérdés második fele, amelynek több oka lehet:

Igy hat szeretnem kerdezni, hogy vki talakoyott e mar hasonlóval, ill. kicsit lasult is es szakadozik aprogi, ennek mi lehet az oka. Remélem van köztetek egy szaki aki tud vmi lehetséges hibára tippet adni.

A Betfair API (adatközlés) hibája. Nem sűrűn fordul elő, de lehetséges.

Technikai környezet (http://p2pfogadas.hu/site/index.php/gyorstalpalo/a-profit) (részben befolyásolható)

Üdv, Belamy

p2pfogadas.hu (http://http://p2pfogadas.hu/site/) Investing on the Betting Exchange - Hidden treasure or risky business?

leem
5th January 2012, 03:08 PM
Szia Belamy!

Köszi szepen a valaszt! Sajna meg mindig nagyon lassu a progi, pedig mar ujratelepitettem, XP es Win7 alatt is ugyan olyan...ismerosom is panaszkodik es nekem is 10-30 sec mire megrak valamit, de ha nagyon gyors akkor is legalab 5 masodperc kell neki...

Focira fogadtam egyebkent, strategiat probaltam ki, layeltem 10 centtel, aztan vissza akartam back-elni 1 centel --> viszont hiba okan nekem 2 euroval back-elt :confused:

Sajnos eleg permanensnek tunik a hiba, mert kabe 1 hete tapasztalom ezt a lassusagot, mas ertelmes ingyenes software-t meg nem lelek....

Esetleg ha van még otlet, tipp, azt szivesen fogadom.
Minden jot!
udv, leem

Belamy
5th January 2012, 07:00 PM
Leem!

A programmal nincsen semmi baj! A beérkező téteket fel kell dolgozni, sorba kell rakni, ezért az 5-30 másodperc késedelem. Ez teljesen természetes, és nem a program lassúsága. Fizetős szoftvereknél is ugyanezt tapasztalnád.

A minimum tétet se nagyon kerülgesd, mert ez is számla zárással járhat. A Betfair tizenötször több tranzakciót dolgoz fel naponta, mint a londoni értéktőzsde. Érthető, hogy tíz centes fogadásokat is sorba kell rakni, le kell kezelni és ezeknek amúgy sincsen sok értelme.

http://www.geekstoy.com/forum/showpost.php?p=66083&postcount=53

Olvasd el a magyar fórumot figyelmesen, nagyon sok mindenre választ találsz.

Üdv, Belamy

kellybit
6th January 2012, 02:47 PM
Sziasztok,
Jó trade-elést kivanok mindenkinek!
Üdvözlettel: leem

Szia leem!

Ez azért történt, mert a minimális tét a Betfair-en 2 euro.

Van egy trükk a kijátszására, amit a toy automatikusan tud. 2 tétet kel megraknia hozzá. Megfigyelheted, hogy lassabb is, mikor kalkulál. Lay-nél elhelyez egy tétet 1,01-re, ahol ugye biztosan nem lesz kötés, mert tele van felette a piac. Back-nél pedig 1000-re, hisz alatta tuti van pénz.

Kivétel persze akkor, ha fenn van teljesen az odds, ahogy te is jártál. A progi berakta a 2-es tétet 1000-re, csakhogy már fenn volt az odds, így kötés történt a 2-eseddel. Szóval ha 1000-esen, vagy 1,01-en tart a szorzó, akkor ne hedge-elj.

kellybit
6th January 2012, 02:51 PM
A focinál meg alapból van 5 vagy 8 másodperc késleltetés. Ha még kalkulál is, az 2 tét, szóval ne lepődj meg a 15 másodpercen.

Egyébként próbálj meg egy lóversenyen futam előtt rakni egy back-et 2 euróval. Annak viszonylag gyorsnak kell lennie.

leem
6th January 2012, 03:39 PM
Koszonom szepen a segitseget es infot mindkettotoknek!
udv: leem

bujdiiii
13th January 2012, 06:04 AM
Sziasztok..én most kezdem majd el a betfaires karrierem : ) Tudtok majd nekem segíteni? Nem értek 1-2 dolgot. :)

miklos7303
19th January 2012, 11:52 PM
Szia!
Sok sikert.

misterpi
9th February 2012, 10:21 AM
Sziasztok!
Én eleinte csak a szerencsében bízva kezdtem foglalkozni a Betfairrel!
Semmi tradelést nem csináltam még,ami meg is látszott,mert hiába csináltam 2 nap alatt 380 dolcsit 100-ból,ez persze,hogy el is lett bukva,amikor elkezdtem Casinozni is!
Csak lóversenyre meg agárrra fogadtam,amúgy.
Segítsetek már lécci!
Valaki legyen már olyan kedves,vezesse le nekem,hogy hogyan is megy ez a skalpolás lóverseny előtt!
Egy példán levezetve,de szájbarágósan,mert ebben még tényleg laikus vagyok!
Ez azt jelenti,hogy mindenképpen profitot tudunk csinálni?
Nagyon Köszönöm,előre is!

kellybit
10th February 2012, 09:51 AM
Sziasztok!
Semmi tradelést nem csináltam még,ami meg is látszott,mert hiába csináltam 2 nap alatt 380 dolcsit 100-ból,ez persze,hogy el is lett bukva,amikor elkezdtem Casinozni is!
Segítsetek már lécci!
Valaki legyen már olyan kedves,vezesse le nekem,hogy hogyan is megy ez a skalpolás lóverseny előtt!

Szia!

Mindenképp profitot, vagy mindenképp bukót.
Ha alapesetben eddig fogadtál, akkor ugye vagy csak back-eltél, azaz el akartad találni melyik ló nyer. Ilye esetben az adott szorzó, ami legyen pl. 5, 4-szeresét nyered, hisz ugye a tét visszajár.

Ha lay-eltél, akkor el akartad találni melyik ló nem nyer, pl. ezt is 5-ösön, akkor 4-szeresét vesztheted (ha nyer a ló), ha pedig eltaláltad, hogy nem nyer, megkapod a tétedet.

Tehát, ha ezt ugyanazon a lovon, ugyanazon az oddson teszed:
Back 10 euróval 5-ös odds-on: +40 vagy -10
Lay 10 euróval 5-ös odds-on: -40 vagy +10

Tehát, ha ugyanazon a szorzón raksz ugyanannyi backet, mint layt, akkor 0-ra jössz ki.

A cél az, hogy magasabban back-elj, mint lay-elj! Akkor profit. Ellenkező esetben bukta! Számolgass, mi van ha 5-ösön backelsz, 6-oson layelsz, vagy fordítva...

Ha ugyanakkora téttel teszed a backet, mint a lay-t, akkor a profit vagy a veszteség, annak a lónak a nyerése esetén következik be, amin kereskedsz.
Ha azt akarod, hogy eredményetől független legyen a kereseted, akkor még szét kell osztani, azaz hedge-elni. green-up, felzöldülés stb...

Ez egy gombnyomás a ladder szélén, az aktuális áron.
Dönthetsz, hogy pl. lay-elsz, backelsz és aztán hedge, vagy lay-elsz és backre midjárt egy hedge értéket raksz be. Lényeg, hogy minen lovon kb. ugyazat az összeget lásd.

Videó: http://www.youtube.com/watch?v=FTZVA7yHUOk

Ha megfigyeled nem nagyon visz el a pénzekből, hanem inkább bekészíti és megvárja míg belekóstol a piac. Figyeli a pénzek súlyát, melyik oldalon van több, mert az nyomhatja lefele vagy fölfele a picot.
Figyeli továbbá a létrák szélén a grafikonok irányát, mert az is indikátor.

Meg hát gyakorlás gyakorlás gaykorlás.
20-szor el kell követni egy hibát, mire 21-edszer nem fogod ösztönösen :)

Sok sikert!

kellybit
10th February 2012, 10:24 AM
Egy videó HD-ben, lehet jobban látod:
http://www.youtube.com/watch?v=SPww_7bnpBg

Ja és még annyi, hogy a scalpolás 1-2 ticket kap el és sokszor.
Van úgynevezett swingelés, amikor hosszabb időre nyit pozíciót, akár 20-30 tickes mozgást is megérez. Na ezt szeretném én is tudni :)

misterpi
10th February 2012, 06:32 PM
Köszi Kellybit!
Akkor ezek szerint egy lovon nem lehet skalpolást csinálni,ugye?
De olyan van,hogy egy lovon magasabb a back,mint a lay?
Mert,ha jól látom a layek értéke/oddsa mindig magasabb,mint a backé.
Vagy ez felcserélődhet pl.verseny közben?
Előre is Tiszteletem!

webkope
10th February 2012, 09:55 PM
Üdv Mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy alkalmazzátok-e az alábbi stratégiát, ha igen milyen sikerrel, milyen saját módszerrel, ha nem akkor meg miért nem?

Tehát:
Olyan futball mérkőzéseket keresek, ahol a mérkőzés előtt nem nagyon sejteni, hogy ki nyer és a döntetlen oddsa 3,3-3,6 körül alakul és a győztes kimenetelek sincs 2-es odds alatt.
Amikor elindul a mérkőzés folyamatosan helyezem fel a téteket a 100 egységemből Lay döntetlenre és a mérkőzés 30-35. percéig legkésőbb elhelyezem a téteimet persze minnél alacsonyabb LAY-en (és persze nem esik gól). Általában sikerül átlagba ilyen 2,9-3,1-es LAY-t megrakni erre
Várom a gólt valamelyik csapat részéről...
Amikor meglövik az első gólt akkor egyből vagy egy két percet várva megrakom Back-en is az X-et, ilyenkor a szorzó változó, attól függ melyik csapat lövi de általában 4 felett meglehet kötni szinte mindig, és innentől kezdve ugye mind1 mi történik.
Összefoglalva abba bízok hogy egy gól legalább esik a mérkőzésen. Egy mérkőzésen átlagba 10-25%át lehet keresni a 100 egységnek. Akkor van gáz, ha 0-0 lesz a mérkőzés...

Kinek milyen tapasztalata van ezzel a stratégiával kapcsolatban? Érdemes-e bízni ebben hosszútávon? Vagy szerintetek ennél van jobb hatékonysággal vagy biztonságosabban végezhető stratégia?

Sok zöldet mindenkinek!

webkope
10th February 2012, 10:12 PM
Köszi Kellybit!
Előre is Tiszteletem!
Olyan nem létezik, hogy ugyanabban a pillanatban a lay kisebb mint a back. Az lenne a kánaán... :) Gondold végig, akár írd le egy papírral kerek számokkal, hogy mikor mennyi veszítesz mikor mennyit nyersz és gyorsan rájössz hogy mit kérdeztél.
Amikor megteszed Back fogadásodat abba bízol, hogy majd egy alacsonyabb oddson Lay-eled és fordítva ugyanígy. Nem akarod okvetlenül, hogy be is következzen az alap fogadásod, csak hogy legyen olyan mozgás benne ami neked kedvező
Majd valaki jobban elmagyarázza neked szerintem ennél, azt tudom tanácsolni, hogy nézegesd az oddsok változását és valamilyen esemény bekövetkezésénél elemezd az adott oddsok változását és írd is le, hogy mekkora tét esetén mekkora tétet kell rakj az ellenkezőre.

kellybit
11th February 2012, 01:08 PM
Köszi Kellybit!
Előre is Tiszteletem!

Dehogynem. Hiszen az odds folyamatosan változik. Tegyük fel, hogy épp 2,56-on tudsz layelni. Abban a pillanatban a back 2,54-ön, tehát ha azonnal visszabackelsz, az bukta, mert mindig alacsonyabban van, ahogy írtad is.
Viszont 5 másodperc múlva felkúszik az odds, és a lay 2,62 a back 2,60. És ilyenkor nyomod meg a back-et.

Tehát ugyanazon a lovon van egy 2,56 lay és egy 2,60 back. Ez így már nyereség.

Soha, még verseny közben sem cserélődik fel a lay és a back. Egyszerre 1 helyen történik üzlet. Vagy a bekínált lay pénzekből backel valaki, vagy a bekínált back pénzekből lay-el valaki.

kellybit
11th February 2012, 01:22 PM
Üdv Mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy alkalmazzátok-e az alábbi stratégiát, ha igen milyen sikerrel, milyen saját módszerrel, ha nem akkor meg miért nem?

Tehát:
Olyan futball mérkőzéseket keresek, ahol a mérkőzés előtt nem nagyon sejteni, hogy ki nyer és a döntetlen oddsa 3,3-3,6 körül alakul és a győztes kimenetelek sincs 2-es odds alatt.
Amikor elindul a mérkőzés folyamatosan helyezem fel a téteket a 100 egységemből Lay döntetlenre és a mérkőzés 30-35. percéig legkésőbb elhelyezem a téteimet persze minnél alacsonyabb LAY-en (és persze nem esik gól). Általában sikerül átlagba ilyen 2,9-3,1-es LAY-t megrakni erre
Várom a gólt valamelyik csapat részéről...
Amikor meglövik az első gólt akkor egyből vagy egy két percet várva megrakom Back-en is az X-et, ilyenkor a szorzó változó, attól függ melyik csapat lövi de általában 4 felett meglehet kötni szinte mindig, és innentől kezdve ugye mind1 mi történik.
Összefoglalva abba bízok hogy egy gól legalább esik a mérkőzésen. Egy mérkőzésen átlagba 10-25%át lehet keresni a 100 egységnek. Akkor van gáz, ha 0-0 lesz a mérkőzés...

Kinek milyen tapasztalata van ezzel a stratégiával kapcsolatban? Érdemes-e bízni ebben hosszútávon? Vagy szerintetek ennél van jobb hatékonysággal vagy biztonságosabban végezhető stratégia?

Sok zöldet mindenkinek!

Szia!

Focihoz nem nagyon értek, de elvileg a legáltalánosabb stratégia a lay döntetlen, várni a gólt és aztán back. Úgy tudom, hogy nem működik hosszútávon valami eredményesen. De megtanulam, hogy senkinek nem szabad elhinni semmit, mert attól, hogy valakinek valami nem működik, azért a másiknak még mehet, szóval ne higgy nekem sem. :)

Mondjuk azzal, hogy nem a kezdeti oddson helyezed el a 100 egységedet, hanem szépen lassan egyre kisebb felelősségen , ez csökkenti a kockázatot.

Esetleg ha tudod, hogy mennyit lesz gól esetén a profit, akkor azzal az összeggel, vagy egy részével elkezdhetsz lefele jönni a 0-0 piacon. Skalpolni. Nyitsz - zársz, nyitsz - zársz. Ezzel tovább csökkented az esetleges bukót.
Persze igyekezni kell, hogy mikor gól van, akkor épp zárva legyél. Ellenkező esetben sincs baj, mert ugye a 0-0-n beszorult pénzed visszahozza a Draw piac.
Azt nem tudom, hogy hedge-elve érdemes skalpolni, vagy ugyanakkora téttel.
Ha ugye hedgelsz, az folyamat ad a nyereségedhez, ha nem akkor meg szépen töltődik a 0-0 piac és mire leér elég szépet össze lehet gyűjteni.

Valahogy ilyen bogár mozogjon az agyadban, hogy ha megraksz valamit és az esemény esetén hoz valamit, akkor azzal a hozottal, valamelyik piacon csökkentheted a kockázatfelelősséged.

Én nem foglalkozom focival, de ha valami marha jót kitalálsz kérlek meséld el.
A lehetőségek száma szerintem itt a Betfairen közelít a végtelenhez.

misterpi
11th February 2012, 08:44 PM
Szia!

Focihoz nem nagyon értek, de elvileg a legáltalánosabb stratégia a lay döntetlen, várni a gólt és aztán back. Úgy tudom, hogy nem működik hosszútávon valami eredményesen. De megtanulam, hogy senkinek nem szabad elhinni semmit, mert attól, hogy valakinek valami nem működik, azért a másiknak még mehet, szóval ne higgy nekem sem. :)

Mondjuk azzal, hogy nem a kezdeti oddson helyezed el a 100 egységedet, hanem szépen lassan egyre kisebb felelősségen , ez csökkenti a kockázatot.

Esetleg ha tudod, hogy mennyit lesz gól esetén a profit, akkor azzal az összeggel, vagy egy részével elkezdhetsz lefele jönni a 0-0 piacon. Skalpolni. Nyitsz - zársz, nyitsz - zársz. Ezzel tovább csökkented az esetleges bukót.
Persze igyekezni kell, hogy mikor gól van, akkor épp zárva legyél. Ellenkező esetben sincs baj, mert ugye a 0-0-n beszorult pénzed visszahozza a Draw piac.
Azt nem tudom, hogy hedge-elve érdemes skalpolni, vagy ugyanakkora téttel.
Ha ugye hedgelsz, az folyamat ad a nyereségedhez, ha nem akkor meg szépen töltődik a 0-0 piac és mire leér elég szépet össze lehet gyűjteni.

Valahogy ilyen bogár mozogjon az agyadban, hogy ha megraksz valamit és az esemény esetén hoz valamit, akkor azzal a hozottal, valamelyik piacon csökkentheted a kockázatfelelősséged.

Én nem foglalkozom focival, de ha valami marha jót kitalálsz kérlek meséld el.
A lehetőségek száma szerintem itt a Betfairen közelít a végtelenhez.
Úgy látom Kellybit,te nagyon ott vagy a témában és tényleg ezer köszönet,hogy segítel információkkal!
Hallod e,akkor ezt a skalpolást csak szoftverrel tudom csinálni vagy csak úgy a Betfair oldalán is simában?
Meg azt honnan tudom,hogy backre és layre mennyit kell fizetnem,hogy mindenképpen +ban legyek?
Ehhez is szoftver kell gondolom.

kellybit
13th February 2012, 02:39 PM
Úgy látom Kellybit,te nagyon ott vagy a témában és tényleg ezer köszönet,hogy segítel információkkal!
Hallod e,akkor ezt a skalpolást csak szoftverrel tudom csinálni vagy csak úgy a Betfair oldalán is simában?
Meg azt honnan tudom,hogy backre és layre mennyit kell fizetnem,hogy mindenképpen +ban legyek?
Ehhez is szoftver kell gondolom.

Szívesen segítek, kérdezz nyugodtan.
A rendszert úgy ahogy vágom, keresek is némi pénzt, de örülnék ha jönne valami magyar ajkú egyén, aki továbblendít, mert egy ideje stagnálok. :)

Tudod szoftver nélkül is csinálni, de szoftverrel érdemes. Gyorsabb, áttekinthetőbb, ladder módban látod a piacot egészében, pénzek nagyságával, mozgásokkal, különböző indikátorokkal.

Mikor berakod a pénzt akár backre, akár layre, a szoftver kikalkulálja neked, hogy mennyit rakj adott áron az ellenkező oldalra, hogy kimeneteltől független legyen a profitod.

Olyan, hogy mindenképp pluszban, olyan nincs, hiszen ahhoz az kell, hogy lay után felfele, back után lefele mozduljon a piac.

rotyi
19th February 2012, 07:21 PM
Közben én sem tűntem ám el teljesen, csak megszületett az első gyermekem, aki szépen le is köti a legtöbb szabadidőmet, ami két meló mellett eleve nincs sok.

De nem adtam fel, szóval reszkessen mindenki az over/under 2.5 piacon :Kerching

Még egy amatőr kérdés - ezt még Belamy (http://www.geekstoy.com/forum/member.php?u=2741) válaszolta nekem ősszel:

"Training módban is alkalmazható, tanulmányozd a beállító videokat, mivel ez testre szabható eszköz, próbálgasd, mindig csak egy valamit és jegyezd meg, mit tesz. A beállítások megmaradnak, újraindításkor már nem kell újra állítgatni. Hidd el többet érsz vele, ha figyeled a piacokat ahelyett, hogy stratégiákat és oktatóanyagot keresgetnél, van itt minden. (Lám máris rájöttél, mi az a cold trading)

Arra ügyelni kell, legyen fent pénzed, és valós pénzben is üzletelj. mert az adatszolgáltatásért minimálisan fizetni kell még tréning módban is . Nagyon sok játékosnak bezárták a számláját a tréning mód túlzott használata miatt. "

Akkor tehát a GeekToys ingyenes, de valamennyit (ezt mi alapján számolják ki?) leemel a számlámról a használatáért?

Üdv,
Attila

Jó zöldülést mindenkinek;)

rotyi
22nd February 2012, 05:32 PM
Amúgy valaki használja innen betdaq-val is a geeket?

tdorin
13th March 2012, 09:34 PM
Üdvözlök mindenkit!
Lóversenyben jártasokat kérdezem tisztelettel remélve a segítségüket:
Valahogy nem tudok az idikátorokkal kapcsolatosan zöld ágra vergődni.
Használja valaki közülletek eredményesen a grafikonokat?
A helyes és bevált konfigurálásban kérnék segítséget.
Használhatóe a MACD indikátor az angol lóversenyeken, persze preracera gondolok.
Biztos van köztetek is olyan aki indikátorokat használ sikerrel és segítene nekem.

Én angol és ír lóversenyeken kereskedek, prerace scalp, ha sikerült profititot csinálni akkor beviszem inrace és megpróbálok egy két swinget elkapni.

Az is érdekelne hogy van köztetek olyan aki úgymond főállásban tudja csinálni?
Szivesen találkoznék személyesen (Budapest vagy környéke) megnézni hogy kereskedik, milyen módon,
mik azok a jelek ami szerint poziciót vesz fel stb.

Elnézést ha túl sokat kérdezek.

Sikeres kereskedést mindenkinek.

3virgul14
13th March 2012, 11:12 PM
Üdvözlök mindenkit!
Használhatóe a MACD indikátor az angol lóversenyeken, persze preracera gondolok.
Biztos van köztetek is olyan aki indikátorokat használ sikerrel és segítene nekem.

Én angol és ír lóversenyeken kereskedek, prerace scalp, ha sikerült profititot csinálni akkor beviszem inrace és megpróbálok egy két swinget elkapni.

Szivesen találkoznék személyesen (Budapest vagy környéke) megnézni hogy kereskedik, milyen módon,

Ciao Tdorin,

Irjd nekem majd, en hasznalom az indikatorokat egy jo ideje es foallaskint dolgozunk azzal.

GL.

Alpi
Pesten vagyok.

aimless_bee
18th March 2012, 05:02 PM
Üdvözletem mindenkinek!
Első kérdésem az lenne, hogyan lehet az 1.2 bétát letölteni? mert csak az 1.1-re mutat a link és az már meg van.

tdorin
18th March 2012, 09:00 PM
Üdvözletem mindenkinek!
Első kérdésem az lenne, hogyan lehet az 1.2 bétát letölteni? mert csak az 1.1-re mutat a link és az már meg van.
Szia,
Innen letöltheted:
http://www.geekstoy.com/forum/showthread.php?p=77600#post77600

aimless_bee
19th March 2012, 02:40 PM
Köszönöm a segítséget tdorin.

kellybit
20th March 2012, 08:49 PM
Üdvözlök mindenkit!

Szia tdorin.

Mi az ország déli részén, Baja mellett, 2-en foglalkozunk vele, főállásban. De mi is scalpolunk, sajnos a nagy mozgások még nem mennek. Gyanítom, hogy hasonlóan kereskedünk, mi is beengedjük olykor, sőt le is bukjuk mind menet közben.. :)

Természetesen kísérletezünk folyamatosan, felvehetjük a kapcsolatot.

evetke
14th April 2012, 07:05 AM
"So, there will be an announcement made next week re the future status of The Toy. If you want that announcement to be that the toy is to be turned subscription based { NOT FREE } at some point in the near future, then feel free to do nothing."

Fizetőssé teszi a Geek a szoftvert?

miklos7303
14th April 2012, 04:12 PM
"So, there will be an announcement made next week re the future status of The Toy. If you want that announcement to be that the toy is to be turned subscription based { NOT FREE } at some point in the near future, then feel free to do nothing."

Fizetőssé teszi a Geek a szoftvert?

Szia.
Eddig "dijmentes" volt,csak úgynevezett támogatást kellett csepegtetni.....(2 x egy évben)Ami valljuk be őszintén nem túl megeröltető illetve nem volt kötelező és maximum nem használtad egy hétig.
Bizzunk benne hogy nem,de "tudsz"tenni érte:)Legalábbis némi reklám nem árthat,ezért ha olvastad:akármilyen közösségi oldalon Twiteld,Like-old vagy kommenteld...Természetesen ez nem jelenti hogy mindig ingyenes lesz de még egyenlöre az!!

evetke
14th April 2012, 06:10 PM
Szia.
Eddig "dijmentes" volt,csak úgynevezett támogatást kellett csepegtetni.....(2 x egy évben)Ami valljuk be őszintén nem túl megeröltető illetve nem volt kötelező és maximum nem használtad egy hétig.
Bizzunk benne hogy nem,de "tudsz"tenni érte:)Legalábbis némi reklám nem árthat,ezért ha olvastad:akármilyen közösségi oldalon Twiteld,Like-old vagy kommenteld...Természetesen ez nem jelenti hogy mindig ingyenes lesz de még egyenlöre az!!

Köszi. :)

Remélem megvárja míg plusszos leszek a fogadásban, mert addig nincs rá lé.

miklos7303
30th April 2012, 05:46 PM
Sziasztok.
Hát elég gyorsan eljött a pillanat hogy a"támogatást"előfizetéssé cserélte a GT.
Valamilyen szinten megértem,egyetértek vele bár némely kommentelő véleménye is érdekes az International Forumon.Összeségében mindenki megérti és elfogadja illetve nem tartja soknak a 20GBP-és 3 havi díjat(én sem)de ami a Lifetime 120 GBP tiszteletdíjat illeti.....pontosabban nem is a 120 font hanem hogy van rá egy heted??Ez egy kicsit rövid intervallum,pláne annak aki nem megélhetés szinten foglálkozik vele hanem csak hobby esetleg kis fizetés kiegészítésként...Mindenesetre amíg kitaláljuk mit kell-ene csinálni,addig is mindenki kap egy kis haladékot:belépéskor kírja mennyi időd van még az ingyenes használatra.Öröm az ürömben lehet M.bookers-el is fizetni..
Addig is sok zöldet mindenkinek,sziasztok.

scalper-999
2nd May 2012, 10:03 PM
Sziasztok!
Segítsetek már lécci!

Üdv misterpi!

Én is a skalpolást favorizálom a lóversenyeknél (pre-market). Először abból indultam ki, hogy majd ezen a piacon is keresem a jó kis 1:2, 1:4 R/R arányú tradeket, aztán nagyon sok mindenen meglepődtem.
Én úgy vettem észre, hogy itt sokkal többre megyek, ha magas találati arányú stratégiát dolgozok ki, mint ha a payoff ratio-t próbálnám „emelni”.
Figyeld a számokat, ill. ajánlatokat, ahogy a back és lay oldalon bizonyos árszinteken, vagy a közelükben hogyan változnak meg, és azt követően merre mozdul el a piac. Én főként azokra a szintekre fókuszálok, ahol jelentős forgalmat bonyolítottak. Előnyödre válik, ha figyelsz a forgalom felszáradására, és az elmélyülésére is.
Én általában 5 – 8 skalpügyletet nyomok le a versenyek előtti 8 – 5 percben.

Sok-sok gyakorlás után észreveszed, hogy az odds bizonyos szintekről, és szituációkban szinte „mindig”, na jó, majdnem mindig eltávolodik 2-3 ticket, valamikor persze jóval többet is. Amint sikerül felismerned azokat a „mintákat”, amelyek felfedik előtted, hogy merre van a legkisebb ellenállás, akkor már minden sokkal könnyebb lesz.

De még mielőtt belevágnál a kereskedési stratégiád kialakításába, előtte a bankroll (money) management stratégiádat dolgozd ki.

Üdv

Joc234
15th October 2012, 04:42 PM
Üdv misterpi!

Én is a skalpolást favorizálom a lóversenyeknél (pre-market). Először abból indultam ki, hogy majd ezen a piacon is keresem a jó kis 1:2, 1:4 R/R arányú tradeket, aztán nagyon sok mindenen meglepődtem.
Én úgy vettem észre, hogy itt sokkal többre megyek, ha magas találati arányú stratégiát dolgozok ki, mint ha a payoff ratio-t próbálnám „emelni”.
Figyeld a számokat, ill. ajánlatokat, ahogy a back és lay oldalon bizonyos árszinteken, vagy a közelükben hogyan változnak meg, és azt követően merre mozdul el a piac. Én főként azokra a szintekre fókuszálok, ahol jelentős forgalmat bonyolítottak. Előnyödre válik, ha figyelsz a forgalom felszáradására, és az elmélyülésére is.
Én általában 5 – 8 skalpügyletet nyomok le a versenyek előtti 8 – 5 percben.

Sok-sok gyakorlás után észreveszed, hogy az odds bizonyos szintekről, és szituációkban szinte „mindig”, na jó, majdnem mindig eltávolodik 2-3 ticket, valamikor persze jóval többet is. Amint sikerül felismerned azokat a „mintákat”, amelyek felfedik előtted, hogy merre van a legkisebb ellenállás, akkor már minden sokkal könnyebb lesz.

De még mielőtt belevágnál a kereskedési stratégiád kialakításába, előtte a bankroll (money) management stratégiádat dolgozd ki.

Üdv

Üdv. mindenkinek, új vagyok itt.

A skalpolásnál milyen R/R-el dolgozol? 1:1? Kb. milyen találati lehet elérni?
Köszi!